Dėmesio:rugsėjis!

Mieli moksleiviai, studentai, tėveliai, pedagogai, eismo dalyviai,

sveikinu visus Jus su artėjančia naujų mokslo metų švente. Universitetas, mokykla ar darželis – tai tie namai, kurių duris praveriame kiekvienais metais. Mokytoja, gėlės, pirmasis skambutis, nauji veidai, naujas gyvenimo ritmas. Malonu, kai pasiruošimas mokyklai – tai tik smagūs maži rūpesčiai, o mokslo metai – tai žingsniai į tvirtos asmenybės gyvenimo kelią.

Noriu atkreipti visų mūsų dėmesį į vaikus, moksleivius, studentus sugrįžtančius į miesto gatves. Dėmesys moksleiviams ir saugumas yra vienas svarbiausių rugsėjo mėnesį. Vairuokime atidžiai, neskubėkime, būkime dėmesingi visiems, esantiems kelyje. Jau daugelyje Lietuvos miestų atnaujinamos pėsčiųjų perėjos. Dalyvaukime visuotinėje akcijoje "Apsaugok mane", kviečiu rugsėjo mėnesį pasipuošti šviečiančiomis liemenėmis, lydint vaikus į mokyklas.

Mūsų vaiko gerovė priklauso nuo daugelio dalykų. Nepamirškime mažylių pamokyti, kaip elgtis kelyje, pažymėkime jų aprangą atšvaitais, gyvendami rajone pasirūpinkime, kad vaikai įliptų į mokyklinį autobusą. Pamatykime dviračiu važiuojančius vaikus, stabtelėkime ir praleiskime.

Ugdymo įstaigose vaikų maitinimas turi tapti prioritetu siekiant geros vaikų sveikatos. Atkreipkime dėmesį, kad mūsų vaikai valgytų sveiką ir pilnavertį maistą.

Labai džiaugiuosi, kad programa "Pienas ir vaisiai vaikams nemokamai" įgavo pagreitį ne tik ikimokyklinėse įstaigose, bet ir pradinėse mokyklose. Ši programa padeda pagrindus tikslingam vaikų mitybos įgūdžių formavimuisi ir mokyklose.

Nepamirškime laiku patikrinti vaikų sveikatą. Pasirūpinkime vaikų fiziniu aktyvumu ir siekime juos visokeriopai lavinti. Tokie maži dalykai, kaip vaikų judėjimo priežiūra, rūbų ženklinimas atšvaitais yra sveiko gyvenimo norma. Tad ugdykime sveiką šeimą, sveiką vaiką bei saugią aplinką.

Nuoširdžiai,-

Alina Velykienė