Dėl Neringos – į Vyriausybės atstovę

Ketvirtadienį Klaipėdos miesto tarybos posėdžio metu linksniuotas Neringos  vardas. Kai kuriuos politikus piktina tai, kad keldama vadinamąjį ekologinį mokestį kaimyninė savivaldybė surinktas lėšas esą naudoja ne ekologijai skatinti, o sotesniam gyvenimui.

Suabejojo efektyvumu

Anot Klaipėdos miesto tarybos nario Simono Gentvilo, Neringos savivaldybė  jau nusprendė, kad šią vasarą norintieji automobiliu pasiekti valstybės saugomą Neringos savivaldybės administruojamą teritoriją turės labiau paploninti pinigines.

Vadinamasis ekologinis mokestis nuo birželio 20-osios iki rugpjūčio 20-osios lengvajam automobiliui sieks 20 eurų.

Įskaičiuojant ir kelto išlaidas, šeimai kelionė į Neringą automobiliu atsieis apie 35 eurus.

S.Gentvilas skaičiavo, jog, palyginti su rinkliavos dydžiu, galiojusiu iki 2012 rugsėjo 1 d., dabartinė rinkliava padidėjo 7 kartus, o suminė vartotojų kainų pokyčių infliacija tarp 2012 m. gruodžio ir 2015 m. gruodžio buvo tik 3,3 proc.

Dar labiau politikas abejojo surenkamų lėšų panaudojimo efektyvumu.

„Aš esu už tai, kad Neringa gali nusistatyti bet kokio dydžio mokestį. Esu ir už ekologiją, tačiau kai sakoma, kad šis mokestis renkamas tam, kad įvažiuotų mažiau automobilių, o pinigai yra nukreipti ekologiškoms priemonėms, tai nėra tiesa“, – įvertino S.Gentvilas.

Politikas teigė, kad Neringos savivaldybė septintadalį savo biudžeto lėšų išleidžia biurokratinio aparato išlaikymui bei 50 proc. kompensuoja gyventojų šilumos bei vandens sąskaitas.

Sąlygas, surinktas lėšas naudoti ne su ekologija susijusioms išlaidoms dengti, anot S.Gentvilo, šiuo metu sudaro ir tai, kad Neringos savivaldybė esą nėra pasitvirtinusi ekologinės rinkliavos lėšų panaudojimo tvarkos aprašo.

Plūs sunkvežimiai?

S.Gentvilas pripažino, kad yra pasirengęs už patekimą į šį gamtos perlu tituluojamą kraštą mokėti ir dar daugiau, tačiau norėtų matyti, jog sumokėti pinigai investuojami į ekologišką infrastruktūrą.

„Visi, kurie atvažiuoja, moka mokestį. Ir tie pinigai nukeliauja ne ekologijai, o sotesniam gyvenimui“, – tvirtino politikas.

Pašnekovo teigimu, šiuo metu jau priimta, kad neringiškių sunkvežimiai bei autobusai nemoka už kelionę keltu.

Esant tokiai tvarkai, esą iškyla grėsmė, jog logistikos bendrovės bandys registruotis Neringoje ir taip kiek sumažins kelionės išlaidas.

Kreipsis į Vyriausybės atstovą

Politikas nuomonę apie situaciją Neringoje ne tik išsakė vakar posėdžiavusiems tarybos nariams, bet ir nusprendė kreiptis į Vyriausybės atstovą Klaipėdos apskrityje.

Bus prašoma užtikrinti, jog Neringos savivaldybė būtų įpareigota pagrįsti ekologinės rinkliavos apskaičiavimo metodiką bei patvirtinti ekologinės rinkliavos panaudojimo tvarkos aprašą.

Skaitykite daugiau: http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/del-neringos-i-vyriausybes-atstove-746776#ixzz47C38rIvD

Nuotr.: Vytautas Petrikas/ www.kl.lt