Davė pylos dėl per ilgai derinamų projektų

Klaipėdos tarybos Miesto plėtros ir strateginio planavimo komiteto posėdyje iškelta itin aktuali problema – dėl pernelyg ilgai trunkančio ir apsunkinto teritorijų planavimo dokumentų rengimo ir techninių projektų derinimo stringa jau pradėti investiciniai projektai, o naujoms investicijoms verslininkai mieliau renkasi Klaipėdos rajoną ar kitus miestus.

Komiteto pirmininkas Simonas Gentvilas atkreipė dėmesį, kad Klaipėdos rajone gyvenamojo būsto statybos mastai tris kartus didesni ir tris kartus greitesni nei uostamiestyje, nors pastarajame gyvena tris kartus daugiau gyventojų.

Politikas įvardino ir pagrindinę priežastį, kurią nurodo investuotojai – mieste ilgos ir neprognozuojamos teritorijų planavimo procedūros. Esą Kultūros paveldo departamento (KPD) Klaipėdos teritoriniame padalinyje projektų derinimas vietoje numatytų 20 dienų užtrunka po 1,5 metų ir ilgiau dėl to, jog iš investuotojų net be akivaizdžios būtinybės reikalaujama atlikti archeologinius tyrimus, o koncepcijų derinimas dažnai peradresuojamas į Vilnių, kur nagrinėjamas formaliai arba iš viso nenagrinėjamas.

S. Gentvilas nurodė ir konkrečius pavyzdžius: investuotojai, ketinantys vietoje buvusio silkių sandėlio Danės krantinėje įrengti gyvenamosios ir komercinės paskirties patalpas, patalpų paskirties keitimo klausimą šešis kartus derino su Savivaldybe, su Valstybine teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, su meru ir sugaišo 6 mėnesius.

Kitas pavyzdys – investuotojai, norėję pastatyti daugiaaukščius komercinės paskirties statinius vietoje buvusio „Vaivos” kino teatro, buvo priversti atsisakyti savo sumanymo, galiausi šioje vietoje liko jokios vertės neturintis statinys. Iš Sausio 15-osios gatvėje norėjusių rekonstruoti statinį investuotojų buvo pareikalauta atlikti archeologinius tyrimus, tokių tyrimų pareikalauta net iš paminklo motociklininkui statytojų, norinčių įkalti 30 cm ilgio polius.

Klaipėdos savivaldybės Urbanistinės plėtros departamento direktorius Kastytis Macijauskas pabrėžė, jog valdininkai vadovaujasi teisės aktais, kurie reglamentuoja konkrečius terminus, ir jei Savivaldybės tarnautojai ir greičiau derintų, negali pralenkti nustatytų terminų.

Jis taip pat informavo, jog teritorijų planavimo dokumentai ir statybų projektai yra derinami 17 institucijų, tad viena Savivaldybė problemos neišspręs.

KPD Klaipėdos teritorinio padalinio vedėja Audronė Puzonienė teisinosi nesusipažinusi su konkrečiais pavyzdžiais ir pabrėžė, kad senamiestis yra itin jautri zona, teritorija prie Jono kalnelio iš viso yra „Klaipėdos miesto šventovė”, kurioje stovėjusios trys bažnyčios, o investuotojų norai dažnai nesuderinami su galimybėmis.

 

 

Daugiau skaitykite: http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/klaipeda/dave-pylos-del-per-ilgai-derinamu-projektu-1378283/

© www.ve.lt redakcijos archyvo nuotr.