Burlaivių Klaipėdoje norima kasmet

Klaipėdos miesto tarybos Kolegija vakar pritarė planui 2016-2018 metais rengti tris tradicinių burlaivių ir senovinių laivų uosto šventes „Baltic Sail”, o 2017-aisiais priimti didžiųjų burlaivių regatą „Tall Ships Races”.

Savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė pasakojo, kad artimiausius trejus metus Jūros šventę ketinama papuošti „Baltic Sail” burlaiviais. Tai – ne regata, tačiau miestiečius ir svečius vis tiek džiugintų jūrinės tematikos renginiai, į kuriuos būtų įtrauktas jaunimas, įvairios visuomeninės organizacijos.

Plane numatoma, kad kitąmet „Baltic Sail” šventės metu Klaipėdą aplankytų 5 laivai, o 2018 m. – 15. Dalyvavimas „Baltic Sail” veikloje Klaipėdai kasmet kainuotų po 5 000 eurų, tačiau tai esą leistų pristatyti tradicinius ir senovinius burlaivius, puoselėti jūrines tradicijas ir garsinti Lietuvos uostamiesčio vardą kitose šalyse, kurios taip pat rengia šias šventes.

Mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė komentavo, kad Jūros šventė be burlaivių jau nebeįsivaizduojama, tad dėl to reikia pasistengti.

„Reikia nuolat dirbti – būti organizacijos nariais, dalyvauti renginiuose, kontaktuoti su burlaivių įgulų nariais, – komentavo J. Simonavičiūtė. – Tokia trimetė programa parodytų, kad mes šioje srityje nuolat dirbame, esame patikimi partneriai. Į Vakarų šalių uostus laivai nuolat plaukia, bet jiems norisi naujų erdvių, o mes esame toks uostas, kuris gali būti jiems įdomus.”

N. Laužikienė priminė, kad didžiųjų burlaivių regatai 2017 m. Klaipėdos taryba jau yra pritarusi, pasirašyta sutartis.

Iš viso, preliminariais valdininkų skaičiavimais, „Baltic Sail” šventėms per trejus metus reikės beveik 237 tūkst. eurų, o „Tall Ships Races 2017” organizavimas per dvejus metus atsieis daugiau nei 484 tūkst. eurų. Lėšų ketinama gauti ir iš rėmėjų, planuojama kreiptis į šalies valdžią, kuri anksčiau padengdavo maždaug trečdalį sumos.

 

Daugiau skaitykite: http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/klaipeda/burlaiviu-klaipedoje-norima-kasmet-1407790/

© Virginijos SAMULIONYTĖS nuotr. /www.ve.lt