Bastionų tiltas bus kaip Olandijoje

Klaipėdos miesto savivaldybėje priimtas sprendimas pasirašyti sutartį su Bastionų gatvės ir tilto projektavimo konkursą laimėjusia bendrove „Kelprojektas”.

Tai „Vakarų ekspresui” patvirtino Savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Vilma Marcinkevičienė.

„Kelprojekto” Klaipėdos padalinio vadovas Edmundas Kolakauskas žadėjo, kad uostamiestyje bus suprojektuotas toks tiltas, kokio nesame regėję.

„Bus unikalus pakeliamas tiltas. Tokių panašių gervinių tiltų yra Olandijoje”, – sakė E. Kolakauskas.

Pasak jo, konkursui pateikti kvalifikaciniai sprendiniai projektavimo metu nebeturėtų keistis.

„Konkursui pateikėme ne tik statiškas, bet ir judančias vizualizacijas. Pavyzdžiui, buvo matyti, kaip pėsčiasis pereina gatvę, važiuoja mašinos, kaip jos sustoja, užsidega šviesoforai”, – pasakojo E. Kolakauskas.

Jis tikino, kad Bastionų gatvės ir tilto projektavimas bus atiduotas į patikimas rankas.

„Daug metų dirbu projektavimo srityje, nuo 1975 metų. Klaipėdoje daug mano darbų padaryta – ir Šiaurinis išvažiavimas nuo pat Melnragės iki pat Jakų žiedo, ir Liepojos gatvė, ir Herkaus Manto gatvės rekonstrukcijos projektas – taip pat mūsų darbai. Darbų esame atlikę sočiai, bet šitas ir man labai gražus”, – kalbėjo E. Kolakauskas.

„Vakarų eksprese” jau rašėme, kad Savivaldybei buvo pateikti trys galimi planuojamo Bastionų tilto architektūrinių ir inžinerinių sprendinių pasiūlymai.

Pasak valdininkų, vertinant šiuos pasiūlymus dalyvavo kviestiniai ekspertai iš Kauno technologijos universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Lietuvos architektų sąjungos ir kiti.

Įtakos apsisprendimui, kuris pasiūlymas priimtiniausias, turėjo ir siūloma kaina.

Atviras tarptautinis Bastionų gatvės su naujuoju tiltu per Danės upę projektavimo bei projekto vykdymo priežiūros konkursas buvo paskelbtas 2014-ųjų spalį. Planuota, kad šių Klaipėdai itin svarbių infrastruktūros objektų statybos darbai prasidės jau 2017 m. Procesą buvo pristabdę teisminiai ginčai.

Neoficialiais duomenimis, dabar pasirašius sutartį su konkursą laimėjusia bendrove, vien projektavimo darbai gali užsitęsti kone dvejus metus.

Anksčiau apskaičiuota, kad šio projekto vertė sieks apie 8,7 mln. eurų.

 

Daugiau skaitykite: http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/klaipeda/bastionu-tiltas-bus-kaip-olandijoje-1404979/

Nuotr. © Projektuotojų vizualizacija/ www.ve.lt