Balsuoti negalima tylėti – kur kablelį dėtum tu?

„Padėk kablelį pats“ – su tokiu šūkiu į žygį per visą Lietuvą pajudėjo Liberalų sąjūdžio autobusiukas. Kiekviename aplankytame mieste liberalai kvies gyventojus padėti kablelį ir nuspręsti, kuris teiginys teisingas.
Apie žygį ir pagrindines Liberalų sąjūdžio idėjas kalbamės su partijos lyderiu Eligijumi Masiuliu.

– Ką reiškia jūsų žygio pavadinimas?

– Jis atskleidžia pamatinę mūsų, liberalų, poziciją, kuri sako, kad žmogus, o ne valdžia, yra mūsų valstybės šeimininkas. Todėl žmonėms turi būti suteikta kuo daugiau laisvės patiems tvarkyti savo privatų gyvenimą, nes tik tada jie geba racionaliai mąstyti, analizuoti, diskutuoti ir prisiimti atsakomybę. Ne peikti ar kaltinti, bet kurti, veikti, galbūt kartais klysti, bet vėl pakelti galvą ir toliau eiti tikslo link.

Mano galva, šiandien valdžia per daug kišasi į žmogaus gyvenimą, reguliuodama, kaip turi atrodyti jo šeima, reguliuodama jo ką tik pradėtą verslą, apmokestindama įvairiausiais mokesčiais, siųsdama pačias įvairiausias kontroliuojančias institucijas. Taip mūsų visuomenė tapo paralyžuota. Joje vyrauja išlaikytiniai, žmonės nuolat tikisi kažkokių dovanų iš valdžios.

Šiame žygyje pasiūlysime žmonėms įvairių dviprasmių frazių ir pakviesime juos pačius nuspręsti, kur padėti kablelį. Kartu įsitikinsime, kad net toks subtilus pasirinkimas gali iš esmės pakeisti veiksmų kryptį ir galiausiai – rezultatą.

Žinoma, šis žaismingas būdas yra tik priemonė pateikti savo idėjas, supažindinti su darbais, kuriuos jau padarėme, ir idėjomis, su kuriomis einame į šiuos rinkimus.

Simboliška, kad žygis startavo Klaipėdoje, nes būtent čia, prie jūros, prasideda pačios geriausios idėjos. Čia kažkada gimė ir Lietuvos liberalų judėjimas. Būtent čia, gerai prapūtus vėjui galvą, galima nusivežti šviežio oro gurkšnį į Vilnių.

– Jei sakote, kad visi barstosi pažadais, vadinasi, jais barstotės ir jūs…

– Tai, apie ką mes kalbame, nėra kažkokie populistiniai pažadai. Mes siūlome kelis labai paprastus dalykus. Pirmiausiai, kad žmonės, kurie dar neemigravo ir liko Lietuvoje, turi dirbti ir turėti galimybę uždirbti. Tam reikia pakeisti įstatymus, kurie leistų kurti daugiau darbo vietų.

Akivaizdu, kad Lietuvoje yra per daug mokesčių ir jie yra per dideli. Žmonės, kurie slepia tuos mokesčius, dažnai tai daro ne iš blogos valios. Dažnai žmogus, jei sumokėtų visus mokesčius, paprasčiausiai bankrutuotų, ypač smulkusis verslas.  

Todėl politikų užduotis – ir tą liberalai labai aiškiai sako – nedidinti esamų ir neįvedinėti naujų mokesčių, o kai kuriuos mokesčius mažinti. Tik tada, kai žmogus galės išmokėti tuos mokesčius ir dar pasilikti sau pragyvenimui, jis nustos juos slėpti.

Dirbdami vyriausybėje, visada buvome principingi, kai ėjo kalba apie papildomus mokesčius. Pavyzdžiui, neseniai buvo noras apmokestinti automobilius, po to – nekilnojamąjį turtą fiziniams asmenims. Tam mes griežtai pasipriešinome. Lygiai taip pat pasipriešinome, kai buvo siūloma panaikinti galimybę dirbančiam žmogui kaupti pinigus savo ateičiai pensiniuose fonduose. Šias pozicijas mes išsaugojome, nes tikime, kad tik taip galima kurti Lietuvos ateitį.

Kitas dalykas, būtina mažinti kontroliuojančių institucijų skaičių. Šiuo klausimu jau daug padaryta. Šiandien Lietuvoje yra 62 kontroliuojančios institucijos, pavyko jų sumažinti 12, bet, aišku, tai dar ne riba ir turėtume jas toliau mažinti.

– Save dažnai pristatote kaip naujosios kartos lyderius. Kuo tai pasireiškia darbuose?

– Esame labai nepakantūs korupcijai. Ir turime nemažai pasiūlymų, kaip ją Lietuvoje sumažinti. Mūsų Teisingumo ministras Remigijus Šimašius, Klaipėdos uosto direktorius Eugenijus Gentvilas gana dažnai iškelia visokias negeroves savo sistemose. Tai rodo, kad mes ne tik šnekame, bet ir konkrečiais darbais darome tai, ką sakome.

Liberalai šioje vyriausybėje išsiskyrė dar ir tuo, kad gana ryžtingai ėmėsi permainų, siekė laužyti sustabarėjusią sistemą, keitė nemažai žmonių. Iš esmės pasikeitė padėtis Klaipėdos uoste. Pirmiausiai dėl to, kad neliko neskaidrių sandorių ir iš esmės – korupcijos. Vis atsiranda naujų bandymų pasipelnyti iš uosto. Didelis liberalų nuopelnas yra tai, kad tie pinigai, kurie yra visų žmonių pinigai, lieka valstybei ir žmonėms.

Esame nusiteikę tęsti tuos darbus. Esame energingi, aktyvūs, turime daug idėjų, pasiūlymų, ir, aišku, dėl to kartais susilaukiame kritikos, ypatingai iš opozicijos. Bet kas nedirba, tas ir nekritikuojamas.

– Esate jau išmėginti valdžios. Ko labiausiai ten pasigendate?

– Lietuvoje trūksta pagarbos konkrečiam žmogui, susikalbėjimo. Daug dalykų yra nuslepiama ir nesakoma žmonėms tiesiai į akis. Todėl šiandien siūlome patiems žmonėms dėti kablelius ir perstumti juos, išsakyti, ką iš tiesų galvoja. Turi būti atvirumas, turi būti viešumas.

Esame atvira partija. Noriai bendraujame, neužsidarome kabinetuose. Klausomės ir drąsiai žiūrime į akis žmonėms. Tokie ir liksime.

Politinė reklama bus apmokėta iš Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio politinės kampanijos sąskaitos. Užsakymo numeris nr. 0101

 

http://klaipeda.diena.lt/naujienos/nuomones/balsuoti-negalima-tyleti-kur-kableli-detum-tu-445100/psl-2#ixzz24pyoSFdk