A.Velykienė:”Rengdami miestiečių apklausą patys, sutaupysime lėšų”

Rytoj Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdyje turėtų būti apsispręsta dėl rugsėjį planuojamos organizuoti miestiečių apklausos. Tiesa, pasak savivaldybės administracijos atstovų, gali būti, jog klausimai dar keisis ar atsiras naujų.

Šiuo metu numatoma, jog apklausoje miestiečių bus klausiama kaip jų manymu turėtų vadintis upė, tekanti per Klaipėdą (Danė ar Dangė); ar reikia atstatyti pilį Klaipėdos miesto piliavietėje; ar reikalingas turgus Klaipėdos senamiestyje; turgų Klaipėdos mieste reikia: pertvarkyti, palikti tokį, koks yra, uždaryti; ar leisti lengvųjų automobilių eismą Tiltų gatve, ar reikia riboti automobilių skaičių Klaipėdos mieste, kaip tvarkyti Atgimimo aikštę (atstatyti pastatus aplink aikštę, palikti tokią, kokia yra); ar daugiabučių namų gyventojai turėtų patys tvarkyti savo kiemą, ar pritaria suskystintų gamtinių dujų terminalo įrengimui Klaipėdos uoste.

Sužinoję, kokie klausimai numatomi apklausoje, kai kurie miestiečiai pasigedo klausimo apie dar vieną miestui itin svarbų objektą – burlaivį "Meridianas". Miestiečių nuomonė galėtų padėti apsispręsti, ką daryti su šiuo uostamiesčio simboliu.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Alinos Velykienės, kol Taryba klausimų dar nėra patvirtinusi, nevėlu juos papildyti: "Klausimas tikrai vertas apklausos, todėl viliuosi, jog Tarybos nariai prieš vykstant posėdžiui apie jį sužinos ir galės pasiūlyti įtraukti ir jį."

A. Velykienės teigimu, klausimus pateikė miesto mero potvarkiu sudaryta speciali darbo grupė.

"Juos siūlė įvairūs Tarybos nariai. Žinau, kad klausimai susiję su transportu įtraukti vicemero Artūro Šulco iniciatyva", – sakė administracijos direktoriaus pavaduotoja.

Anot A. Velykienės, klausimas apie automobilių skaičiaus ribojimą Klaipėdos mieste nenulemtų jokių konkrečių faktų, tiesiog norima sužinoti gyventojų nuomonę: ar jie apskritai mano, kad uostamiestyje automobilių yra per daug, ir ar iš vis reikia imtis kokių nors priemonių jų skaičiui riboti.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja informavo, jog miestiečių apklausą ketinama rengti rugsėjo 17-20 dienomis. Miestiečiai galės joje sudalyvauti apsilankę Klaipėdos miesto savivaldybės pirmajame aukšte, Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos skyriuose arba išreikšti savo nuomonę elektroninės valdžios vartų sistemoje savivaldybės tinklalapyje.

Kaip pasakojo A. Velykienė, apklausa specialiai nebūtų rengiama Seimo rinkimų metu: "Rengdami apklausą savarankiškai sutaupysime lėšų, be to, bus lengviau viską suderinti."

Informacija iš VE.lt