A.Velykienė: Klaipėda – sveikas miestas vaikams!

"Klaipėdos mieste turi būti formuojama sveika aplinka. Juk mūsų vaikai turi augti sveikame mieste" – teigė Alina Velykienė, birželio 28 dieną iniciavusi  draudimo rūkyti Klaipėdos viešosiose vietose tarybos sprendimo papildymą punktu „ draudžiama rūkyti vaikų žaidimo aikštelėse“.

"Klaipėdos mieste šiais metais atsiras nemažai vaikų žaidimų aikštelių, senosios bus tiesiog sutvarkytos. Šios aikštelės iš esmės keis vaikų gyvenamąją aplinką, suteiks galimybę turiningai praleisti laiką, ir tuo pačiu praleisti daugiau laiko gryname ore." – teigia A.Velykienė, ir pasakoja apie ryte sutiktą merginą, berūkančią vaikų žaidimo aikštelėje.

"Ji net nežadėjo užgesinti cigaretės, kai paprašiau jos neberūkyti. Liepė kreiptis kur noriu, nes niekas nedraudžia čia rūkyti – pasakojo Alina, – Grįžusi namo tuoj pat ėmiau ieškoti informacijos, ir buvau labai nustebinta, kad vaikų žaidimų aikštelės nėra įtrauktos į vietų, kur draudžiama rūkyti, sąrašą."

Pagal Tarybos sprendimą viešose vietose draudžiama rūkyti, o tos vietos yra nurodytos pačiame sprendime, t.y. kaip paplūdymiai, skulptūrų parkas ir pan., tačiau viešos vaikų žaidimų aikštelės nėra įtrauktos į tokių vietų sąrašą.

A.Velykienė šiandien pateikė iniciatyvą papildyti šį vietų sąrašą viešomis vaikų žaidimų aikštelėmis, taip formuojant sveiką aplinką Klaipėdos mieste. Pasak politikės, Klaipėda turėtų siekti ekologiško miesto statuso.

"Sveiko miesto siekis turėtų būti norma ne tik iniciatyvose sumažinti rūkančiųjų skaičių, bet ir nerodyti pavyzdžio kitiems, ypač vaikams. Juk šie mažyliai mūsų ateitis."