Aušra Jankauskienė. Sunerimę Strėvos rajono gyventojai: kada galėsime gyventi oriai?

Prieš 2 metus beveik dvidešimties uostamiesčio daugiabučių namų gyventojai galėjo tikėtis, kad jų gyvenimo kokybė pasikeis. Žadėta namų kiemų renovacija turėjo padidinti automobilių stovėjimo vietų skaičių.

Apie susiklosčiusią kritišką Minijos g. daugiabučių kiemų padėtį, Savivaldybės sprendimus ir nusivylusius gyventojus kalbamės su Liberalų sąjūdžio Klaipėdos miesto skyriaus nare, Strėvos rajono seniūnaite Aušra Jankauskiene.

Kodėl kandidatavote į seniūnaičius?

Gimiau ir užaugau Klaipėdoje, kurioje taip pat gimė ir užaugo mano vaikai.

Strėvos rajono seniūnaite tapau neatsitiktinai. Man šio rajono problemos nėra svetimos, nes jame gyvenau daug metų ir esu šios bendruomenės dalis.

Turėjau labai gražių pavyzdžių, kad su bendruomenės pagalba ir palaikymu galima nuveikti labai daug, padaryti mūsų gyvenamąją aplinką geresnę, gražesnę. Buvęs Sulupės seniūnaitis Saulius Liekis savo seniūnaitijoje nuveikė įsimintinų darbų, tad yra į ką lygiuotis.

Taip pat esu Liberalų sąjūdžio narė, gyvenu pagal sąžiningumo principus, todėl manau, kad esančias problemas reikia spręsti čia ir dabar.

Kokia svarbiausia Strėvos rajono problema?

Mano manymu, pati svarbiausia ir skubių veiksmų reikalaujanti problema yra Minijos g. 128, 130A, 130B, 130C namų kiemų renovacija, tiksliau, jos nukėlimas.

Gyventojai jos labai laukė ir tikėjosi, tačiau pagal naują buvusio Savivaldybės direktoriaus Gintaro Neniškio įsakymą renovacija pagal sudėliotus prioritetus, kuriuos nustatė komisija, buvo nukelta į 2023-2024 metus. Šių namų kiemų renovacija yra įtraukta į sąrašą 21 numeriu.

Dėl kokių priežasčių renovacija buvo nukelta?

Niekas to iki šiol nepaaiškino. Ji turėjo prasidėti dar 2021 metais ir baigtis 2023 m. Buvo iškabinti kiemo renovacijos planai, padarytas projektas, žmonės buvo supažindinti su juo ir su renovacijos pradžia.

Paskui viskas nutilo, jokie darbai neprasidėjo, gyventojų niekas neinformavo, kodėl taip įvyko.

Šių kiemų renovacija įtraukta į sąrašą 21 numeriu, tad bet kokiu atveju ji įvyks. Gal geriau vėliau negu niekada?

Jeigu skaičiuotume, kad per metus renovuojami tik 2-3 kiemai, gyventojai renovacijos sulauktų tik po 7 ar 10 metų. Tada čia gyvenančių žmonių mažamečiai vaikai jau bus užaugę, o jie patys tapę senjorais.

Žmonėms dabar reikia sutvarkyto kiemo, automobilių stovėjimo vietų, nes situacija kritiška. Prieš išleidžiant minėtą potvarkį, šie kiemai buvo įtraukti į pirmą eilę ir renovacija turėjo prasidėti dar 2021 m.

Dabar juos planuojama tvarkyti šiais ar ateinančiais metais, o kada bus sutvarkyta iš tiesų – nežinia.

Su kokiomis problemomis šiuo metu kiemuose susiduria gyventojai?

Siauruose pravažiavimuose yra pastatyti ženklai, jog stovėti draudžiama. Įvertinant tai, kad kieme yra daug daugiabučių, iš kurių vienas – devynaukštis, situacija labai prasta: gyventojai neturi kur statyti automobilių, visi pikti ir nusivylę valdžios pažadais.

Dėl kitų kiemų renovacijos negaliu pakomentuoti, nes neturiu informacijos, tačiau pagal potvarkyje įrašytų gatvių adresus galima teigti, kad prioritetai sudėlioti centrinės miesto dalies naudai.

Kokie, jūsų nuomone, sprendimai palengvintų susidariusią situaciją?

Ne tik sprendimai, bet ir konkretūs veiksmai. Šiuo metu esame surinkę 114 gyventojų parašus dėl kiemo renovacijos prioritetų peržiūrėjimo.

Taip pat esu išsiuntusi pretenziją Klaipėdos miesto merui Arvydui Vaitkui ir Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriui Andriui Žukui.

Kartu noriu paminėti, kad pretenziją siųsime ir į Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrą (KRATC). Jų automobiliai, kurie aptarnauja tų kiemų požeminius šiukšlių rūšiavimo konteinerius, norėdami patekti prie jų, važiuoja žaliąja veja.

Deja, esančios gatvelės nėra apskaičiuotos dviem automobiliams prasilenkti.

Kita klausimo pusė – ta pati valdžia, nesudaranti galimybių gyventojams naudotis savo gyvenamųjų namų kiemais oriai, radusi neteisingai pastatytą automobilį, rašo baudas ir taip dar labiau nuvilia gyventojus.

Vienareikšmiškai šis klausimas mūsų Strėvos seniūnaitijos gyventojams labai svarbus ir aktualus. Mano nuomone, geriausias sprendimas būtų peržiūrėti prioritetus, o pasikeitus valdžiai galbūt bus priimti ir kiti adekvatūs sprendimai.

Digital Matter icon