Audrius Vaišvila. Senamiestyje – eismo pokyčiai

Klaipėdos miesto savivaldybės Saugaus eismo komisija ketvirtadienį svarstė automobilių judėjimo pokyčius Žvejų gatvėje. Svarstyta galimybė uždrausti automobilių stovėjimą ties Žvejų g. 2 ir 4b namais. Taip pat vėl kalbėta apie galimybę Žvejų gatvę paversti pėsčiųjų bulvaru.

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys Audrius Vaišvila, kuriam gimė idėja Žvejų gatvę paversti pėsčiųjų bulvaru, bandė įtikinti ir Saugaus eismo komisiją, teigdamas, jog taip būtų gaivinamas senamiestis bei paskirstomi srautai į kruizinių laivų terminalą. Anot politiko, Žvejų gatvė galėtų tapti tik sezonine pėsčiųjų promenada – nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 30 d. Esą gatve laisvai galėtų kursuoti poilsiautojai, čia galėtų būti įrengiamos gėlių klombos, suoliukai ir kita panaši infrastruktūra. Be to, gatvėje galėtų įsikurti ir lauko kavinės, kurios šiuo metu neišsitenka ant itin siauro šaligatvio.

Saugaus eismo komisijos nariai iš esmės pritarė idėjai Žvejų gatvę paversti pėsčiųjų bulvaru, tačiau pageidavo, jog viskas būtų tiksliai išanalizuota, atsižvelgta į įvairius aspektus, ypač saugų eismą. Kol kas jokie sprendimai nepriimti, planuojama, jog pėsčiųjų gatvės planai galėtų būti numatyti techniniame projekte, kuris bus rengiamas kitąmet.

Tačiau kai kurie pokyčiai Žvejų g. įsivyraus jau netrukus. A. Vaišvila komisijos nariams taip pat pristatė idėją uždrausti automobilių stovėjimą ties Žvejų g. 2 ir 4b namais, mat čia automobilius statosi ne tik gyventojai ar darbuotojai, bet ir pašaliniai žmonės, įsigudrinantys taip sutaupyti nemokėdami už automobilio stovėjimą senamiestyje. Taip esą dar ir užtveriamas kelias pėstiesiems ties Danės krantine, mat automobiliai nebeišsitenka kieme ir slenkasi toliau.

Saugaus eismo komisija nutarė, jog ties minėtais namais bus numatyta zona "stovėti draudžiama". Gyventojams ir darbuotojams bus leidžiama čia stovėti pasistačius ženklą "P", nurodysiantį tam tikrą atstumą.

Dar keli pokyčiai laukia ir netoliese esančio Pilies g. tilto. Ekspertai, apžiūrėję metalines jo konstrukcijas, rekomendavo 15 proc. sumažinti tilto apkrovą. Saugaus eismo komisija pritarė sprendimui apriboti tiltu važiuojančių transporto priemonių svorį iki 25 tonų, o greitį iki 30 km/h.

http://www.ve.lt/naujienos/ekonomika/automobiliai/senamiestyje—eismo-pokyciai-633936/