Atsakas „stabdžių valdžiai“- miestiečiams reikia naujos poliklinikos

Dar kurį laiką klaipėdiečiams leidusi dūmų uždanga, miesto valdžia apsisprendė- nauja Jūrininkų poliklinika mieste nebus statoma. Atmesti visi šeši rangovų pasiūlymai, net nebandant su jais derėtis dėl statybų kainos.

„Stabdžių“ valdžia- taip žmonės jau ima vadinti naują miesto koaliciją. Stabdomi ir nutraukiami anksčiau pradėti projektai, motyvuojant tuo, kad jie yra brangūs, o „stabdžių“ valdžia nori taupyti miestiečių pinigus.

Noras taupyti toks didelis, kad net nematoma reikalo atsiklausti pačių miestiečių. Ar ligoniai ir toliau nori savo sveikatą gydyti apšiurusiame bendrabutyje? Ar čia dirbantys medikai turi bent minimalias darbo sąlygas gydyti savo pacientus?

Jeigu jau taip norite taupyti Klaipėdos žmonių sveikatos sąskaitą, tai aiškiai pasakykite, kur tuos sutaupytus pinigus planuojate išleisti? Kaip pagerinsite klaipėdiečių gyvenimo kokybę, kokioje nors kitoje srityje? Dabar tyla. Ir tik migloti, teoriniai pasvarstymai, kad Jūrininkų poliklinika bus iškelta į atnaujintą 3-čią miesto polikliniką.

Labai tikėtina, kad situacija dar ilgą laiką nesikeis, nes net visus metus truks 3-čios miesto poliklinikos pastato konstrukcijų techninės būklės įvertinimas. O po jo, gali paaiškėti, kad šio sovietinio pastato kokybiška ir ilgalaikė rekonstrukcija yra neįmanoma.

Griauti visada yra lengviau, negu statyti. Bet toks neprofesionalus požiūris atima iš klaipėdiečių galimybę turėti kokybiškesnes gydymo paslaugas. Taip pat, toks neapibrėžtumas trukdo kokybiškai Jūrininkų poliklinikos veiklai ir žeidžia ten dirbančių medikų bendruomene. Juk esant tokiai situacijai, išlaikyti esamus gydytojus ir pritraukti naujus specialistus bus labai sunku. Dėl to kentės klaipėdiečiai, kurie moka sveikatos mokesčius ir tikisi gauti kokybiškas medicinines paslaugas.

Klaipėdos Liberalų Sąjūdžio nariai yra gerai susipažinę su esama padėtimi, nes buvo susitikę su Jūrininkų sveikatos priežiūros centro Vyriausiuoju gydytoju Sauliumi Dabravalskiu ir detaliai išklausė įstaigos administracijos ir medikų bendruomenės argumentus, lūkesčius bei požiūrį į susidariusią situaciją.

Klaipėdos Liberalų Sąjūdis vienareikšmiškai solidarizuojasi su Jūrininkų poliklinikos darbuotojų ir didelės dalies Klaipėdos medikų bendruomenės pozicija, kad mieste privalo būti pastatyta nauja poliklinika. Tai yra ir mieste gyvenančių žmonių lūkestis bei teisėtas interesas.

Esame pasiruošę bendradarbiauti ir įvairiais aktyviais, bet civilizuotais veiksmais, kartu siekti, kad mieste atsirastų nauja, patogi pacientams, šiuolaikiška poliklinika.

Labai pritariu Klaipėdoje gerai žinomos gydytojos Lolitos Rapolienės išsakytai minčiai: „Iki šiol mes, medikai, nežinome Klaipėdos savivaldybės vizijos ir argumentų, kas, kaip ir kodėl galėtų (turėtų) keistis medicinos paslaugų teikime Klaipėdoje? Tikimės apgalvotų ir veiksmingų sprendimų.“

Nuotrauka: Naujojo Jūrininkų poliklinikos pastato projektą sukūrė vilniečiai MB „Mes architektai“