Atnaujinamos pietinių Klaipėdos rajonų aikštės

Šią savaitę pradėti pietinėje Klaipėdos dalyje esančios Pempininkų aikštės su fontanu rekonstrukcijos darbai. Lygiagrečiai jau pradedami vykdyti ir Debreceno aikštės atnaujinimo II-ojo etapo darbai.

Pasak Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, šiemet toliau tęsiami miesto pietinės dalies aikščių tvarkybos darbai tik patvirtina, kad kiek daugiau nei prieš metus duotas pažadas skirti ženkliai didesnį dėmesį nei iki šiol uostamiesčio pietuose esančių daugiabučių kvartalų viešųjų erdvių atnaujinimui – vykdomas su kaupu.

„Dar šiemet taip pat ketinama pradėti antrojo Sąjūdžio parko įrengimo etapo bei Pietinėje gatvėje esančio tvenkinio ir jo aplinkos sutvarkymo darbus. Kitąmet numatoma atnaujinti Žardės aikštę, teritoriją prie Klaipėdos sveikatos priežiūros centro, pradėti pėsčiųjų takų nuo Taikos prospekto iki Gedminų gatvės rekonstrukcijos darbus. Dar po metų jau ketinama imtis Vingio aikštės ir kitų pietinės miesto dalies viešųjų erdvių tvarkybos“, – teigė meras V. Grubliauskas.

Planuojama, kad kiek daugiau nei 300 tūkst. eurų kainuosiantys Pempininkų aikštės su fontanu rekonstrukcijos darbai bus baigti iki rugsėjo. Jų metu numatoma atnaujinti aikštės dangą, želdynus, įrengti mažosios architektūros akcentus, atlikti kapitalinį jau daug metų neveikiančio aikštės fontano įrenginių remontą bei įrengti jo apšvietimą, sutvarkyti aikštės prieigose esančią automobilių stovėjimo aikštelę ir kt.

Žinia, pagrindinės Debreceno aikštės dalies su fontanu rekonstrukcija buvo baigta jau pernai. Šiemet numatoma atnaujinti arčiau Naujakiemio gatvės esančią aikštės dalį, sutvarkant aikštės dangą ir želdynus, įrengiant naujus suoliukus, šviestuvus bei kt. Taip pat iki rugsėjo vyksiantiems darbams iš uostamiesčio Savivaldybės biudžeto bus skirta kiek daugiau nei 155 tūkst. eurų.

 

http://www.ve.lt/naujienos/klaipeda1/klaipeda/atnaujinamos-pietiniu-klaipedos-rajonu-aikstes-1443333/

Nuotr.: www.ve.lt