Artur Truš: žinau, koks sunkus jūrininko darbas

Rinkimų „Metų klaipėdietis 2023“ finalininkas Artur Truš savo darbinę ir visuomeninę veiklą susiejo su jūra ir jūrinės tradicijos puoselėjimu. Pats ragavęs jūrininko duonos, šiandien jis užsiima jūrininkų įdarbinimu, vykdo aktyvią visuomeninę veiklą, turi ambicingų idėjų, kaip Lietuvoje puoselėti jūrinę kultūrą.

„Viena pagrindinių visuomeninių veiklų, kuriose dalyvauju, yra jūrinės kultūros puoselėjimas. Jau pasiekėme, kad Klaipėdos mokymo įstaigose būtų įdiegtas jūrinės kultūros neformalus ugdymas, turime siekį, kad tai būtų įgyvendinta visose Klaipėdos mokyklose, taip pat šią idėją plėsime visoje Lietuvoje“, – sako A. Truš.

Anot jo, esame jūrinė valstybė, todėl labai svarbu edukuoti jaunus žmones, kad jie gautų kuo daugiau žinių ir informacijos jūrine tema. Turime uostą, su kurio veikla yra susiję labai daug sričių. Tai labai svarbu tiek šalies ekonomikai, tiek socialinei aplinkai.

„Pačiam teko dirbti jūroje, esu Lietuvos jūros kapitonų asociacijos narys ir žinau, koks tai sunkus darbas. Todėl telkiame jūrinę bendruomenę ir padedame spręsti sektoriaus problemas“, – sako A. Truš.

Anot jo, vienas pagrindinių šiuo metu iškeltų tinklų yra padėti Lietuvos jūreiviams, kurie dirba laivuose, registruotuose ne ES valstybėse.

„Jie moka gyventojų pajamų mokestį, tačiau negali kaupti pensijai, neturi kitų socialinių garantijų“, – sako A. Truš.

Anot jo, tam reikia pakeisti įstatymą, kaip yra padariusios Latvija, Lenkija. Dėl to buvo kreiptasi į Seimo jūrinių reikalų komisiją, vyksta paruošiamasis darbas.

Su jūros verslu susijusi ir A. Truš darbinė veikla. Jis yra įdarbinimo įmonės „OJ Crew“ įkūrėjas ir vadovas.

„Į Lietuvą atvedame naujus laivų savininkus, jūrininkams suteikiame naujas darbo galimybes. Nors veiklą vykdome ir Latvijoje, Lenkijoje bei Kroatijoje, pirmenybę visada teikiame Lietuvos jūrininkams“, – sako A. Truš.

Jis taip pat yra ir labdaros ir paramos fondo „Artimas artimas“ įkūrėjas ir savanoris.

Fondas prasidėjus karui labai aktyvai rėmė į Lietuvą atvykusių ukrainiečių šeimas. Šiu metu padeda vaikams, ukrainiečių mokyklai Klaipėdoje, bendradarbiauja su kitomis paramos organizacijomis.

„Gimiau ir jau 39 metus gyvenu Klaipėdoje. Noriu, kad trys mano sūnūs augtų mieste, kuris tobulėja. Noriu, kad jie pasiliktų gyventi Klaipėdoje ir niekur neišvažiuotų“, – su meile uostamiesčiui kalba A. Truš.

Jis sako, kad labai nustebo, kai sužinojo, kad yra pasiūlytas Metų klaipėdiečio rinkimuose.

„Maniau, kad šis renginys yra kito kalibro žmonėms, tačiau jei žmonės pasiūlė, jei pastebėjo, tai galbūt kažką gyvenime darau gerai. Finaliniame etape liko labai skirtingų sričių atstovai. Visi yra verti. Visiems nuoširdžiai noriu palinkėti sėkmės“, – sakė A. Truš.

Šaltinis: https://ve.lt/gyvenimas/artur-trus-zinau-koks-sunkus-jurininko-darbas?utm_source=ve.lt&utm_medium=referer&utm_campaign=nblokas_karstos