Aplinkos ministro Simono Gentvilo susitikimas su Klaipėdos bendruomenėmis, meru ir įmonių atstovais. Aptarta sklindančių nemalonių kvapų problematika mieste ir rajone.

Kasmet sulaukiant Klaipėdos regiono gyventojų skundų dėl iš įmonių sklindančių nemalonių kvapų, aplinkos ministras Simonas Gentvilas su uostamiesčio vadovais, bendruomene, miesto ir rajono savivaldybių Aplinkosaugos komitetų nariais bei įmonių atstovais aptarė šią aktualią problemą ir diskutavo apie būdus, kaip užtikrinti kvapų prevenciją.

Ministras pabrėžė, kad įmonės palaipsniui turės persitvarkyti, kad kvapai dėl jų veiklos nebūtų juntami gyvenamosiose vietovėse – kvapų normą sumažinti iki nejuntamos žmogaus uoslei vertės.

💭 „Suprantamas Klaipėdos regiono kai kurių vietovių gyventojų pasipiktinimas dėl nemalonių kvapų, kurie blogina gyvenimo kokybę. Vykdomi patikrinimai parodė, kad įmonės gali sumažinti šių kvapų koncentraciją, todėl verslo atstovus kviečiu labiau įsiklausyti į žmonių nusiskundimus ir taikyti efektyvias priemones kvapų suvaldymui. To nepadarius įmonėms bus taikomos sankcijos“, – sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Susitikimo metu kalbėta apie įmones, dėl kurių Klaipėdos regione gaunama daugiausiai skundų. Šiemet gyventojai skundėsi dėl nemalonių kvapų iš bendrovių „Branda LT“, „Klaipėdos vanduo“. Taip pat tirti nemalonūs kvapai, sklindantys iš Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro.