Antrajame Liberalų sąjūdžio pirmininko rinkimų ture: V. Čmilytė-Nielsen ir E. Rudelienė

Trečiadienį baigėsi Liberalų sąjūdžio pirmininko rinkimų pirmojo turo balsavimas. Netrukus po elektroninio balsavimo stabdymo paaiškėjo, kad prireiks antrojo turo. Liberalai didžiausią pasitikėjimą išreiškė dviem politikėms: Seimo narei Viktorijai Čmilytei-Nielsen ir Trakų r. merei Editai Rudelienei.

Būtent jos ir patenka į antrąjį partijos pirmininko rinkimų etapą, kuris prasidės rugsėjo 19 d. ir baigsis partijos Suvažiavimo metu – rugsėjo 21 d. Tą dieną paaiškės ir naujoji partijos pirmininkė, stosianti prie partijos vairo.

Daugiausiai balsų pirmajame ture surinko liberalų frakcijos Seime seniūnė V. Čmilytė-Nielsen. Iki absoliučios pergalės ir laimėjimo jau pirmajame ture jai trūko keturių balsų – už ją balsavo 679 (73,48 proc.) liberalai, E. Rudelienė liko antroje vietoje su 131 balsu (14,18 proc.).

„Džiaugiuosi, kad partiečių aktyvumas buvo pakankamai didelis, tai rodo, kad kampanija buvo pakankamai gera. Kitas dalykas, greitai pratęsime kampaniją, bus antrasis turas, tai vertinu kaip pliusą, dar vieną galimybę pasinaudoti bendravimui su skyriais“, – po balsavimo rezultatų paskelbimo trečiadienio vakarą žurnalistams Seime sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Rinkimuose dėl partijos vadovo posto taip pat varžėsi Neringos savivaldybės tarybos narys ir opozicijos lyderis Andrius Bagdonas (95 balsai arba 10,28 proc.) ir Vilniaus skyriaus narys Vytautas Danilevičius (19 balsų arba 2,06 proc.).

Tiesioginio balsavimo išvakarėse praėjusią savaitę Joniškio meras Vitalijus Gailius pranešė pasitraukiantis iš partijos pirmininko rinkimų.

Kaip ir pirmojo turo metu, antrajame ture vyks visuotinis partijos narių elektroninis balsavimas, kuriame dalyvauti gali visi nario mokestį laiku sumokėję partijos nariai.