Algirdas Grublys apie Liberalų sąjūdžio frakcijos pasitarimą

Gegužės 9 d. Liberalų sąjūdžio frakcijos pasitarimo metu buvo konstatuota, kad artėja į pabaigą darbų etapas suformuojant savivaldybės valdymo struktūras ir laikas pradėti ruošti rinkiminės programos įgyvendinimo projektus.

A.Šulcas pateikė informaciją apie projektą įgyvendinant savivaldybėje naujus E valdžios principus ir galimybes miestiečiams pajusti permainas jau šį rudenį.

Svarstyta galimybė įgyvendinti Vietos savivaldos įstatymo nuostatas reikalaujančias kurti seniūnijas irseniūnaitijas. Šiuo metu savivaldybės biudžete nepakanka lėšų ir galimybių organizuoti seniūnijų irseniūnų darbą, tačiau seniūnaičių institucijos įkūrimas yra pakankamai realus. A.Velykienei pavesta, pasitelkiant savivaldybės administracijos resursus, artimiausiu metu paruošti įstatymo įgyvendinimo projektą. Tikimės, kad seniūnaičiai taps aktyviais pagalbininkais savivaldybės tarybai, sprendžiant savo bendruomenių problemas.

Ruošiant programos matmenis pakankamai daug dėmesio buvo skirta mokinių saugumui mokyklose ir jų prieigose užtikrinimui. Konstatuota būtinybė aptverti mokyklų teritorijas. Šio sumanymo įgyvendinimas ganėtinai brangus. Nutarta kreiptis į savivaldybės administracijos direktorę su prašymu išanalizuoti situaciją ir pateikti miesto mokyklų aptvėrimo galimybių planą 2011-2015 metams.

Senamiesčio atgaivinimas problematika – bene svarbiausias šiuo metu visų miesto politikų kalbų objektas, tačiau idėjos taip ir lieka kalbomis. A.Vaišvila, R.Staševičiūtė, A.Šulcas pateikė keletą konkrečių projektų, kuriuos įgyvendinus, galėtume pajusti realias permainas. Laikinųjų neteisėtų tvorų panaikinimas Kruizinio terminalo krantinėse, skubus apleistų sandėliukų šalia piliavietės nugriovimas, buvusio Vydūno mokyklos pastato ir aplinkos sutvarkymas, pėsčiųjų alėjos su vasaros kavinėmis Danės upės krantinėje nuo Jono kalnelio iki Dramos teatro sekančiai vasarai įrengimas, nekilnojamo turto mokesčio lengvatų panaikinimas apleistų, keletą metų neprižiūrimų namų, šeimininkams ir kt. A.Vaišvila ir R.Staševičiūtė paprašyti kartu apibendrinti visus pasiūlymus ir artimiausiu metu  pristatyti jų įgyvendinimo galimybes.

Liberalų sąjūdžio frakcijos pirmininkas                                                       A.Grublys