Aikštelė Pilies gatvėje taps traukos vieta

Iki kitų metų rudens Pilies gatvėje esanti automobilių stovėjimo aikštelė ne tik neatpažįstamai pakeis savo veidą, bet ir taps gyventojų traukos tašku. Dabar skalda išpiltą erdvę planuojama išgrįsti granito plytelėmis, o viduryje įrengti pilies ir senamiesčio maketą.

Kiek daugiau nei po metų atsinaujinsiančios aikštelės projektas jau yra parengtas ir pateiktas projekto ekspertizei.

„Kol kas oficialių pastabų dar nesame sulaukę“, – informavo Klaipėdos savivaldybės Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjas Valdas Švedas.

Pašnekovo teigimu, per rugpjūtį planuojama gauti statybos leidimą ir surengti statybos rangos darbų viešąjį pirkimą.

Ši procedūra paprastai trunka iki kelių mėnesių, todėl statybinė technika aikštelėje turėtų pradėti riaumoti spalio pabaigoje.

Pirminiais skaičiavimais, 1 mln. eurų vertės projektas turėtų būti įgyvendintas iki kitų metų rudens.

Pašnekovas pastebėjo, kad darbų suma konkurso metu gali keistis ir dėl konkurencijos sumažėti penktadaliu.

Stovėjimo aikštelėje bus įrengtos 193 automobilių stovėjimo vietos, iš kurių dvi bus pritaikytos elektromobiliams įkrauti.

Kelionę po miesto centrą iš sutvarkytos aikštelės pėsčiomis patogiai galės tęsti ir dviratininkai, mat čia bus įrengtos 64 vietos dviračiams.

Atsinaujinsiančios teritorijos viduryje planuojama įrengti trikampį primenančią aikštelę, kuri taps poilsio zona praeiviams. Čia žadama pastatyti suoliukus, o aikštelės viduryje atsiras erdvė, skirta pilies ir senamiesčio maketui.

Pusę aikštelės planuojama grįsti juodo granito trinkelėmis, kitą – paprastomis plytelėmis. Rekreacinės zonos vidurys bus išklotas raudonomis trinkelėmis, o šoninės dalys – juodomis. Asfalto dangos nuspręsta atsisakyti.

Dviračių ir pėsčiųjų takus numatoma grįsti įprastomis trinkelėmis. Pėsčiųjų takus planuojama pritaikyti ir neįgaliesiems.

Skaitykite daugiau: http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/aikstele-pilies-gatveje-taps-traukos-vieta-701272#ixzz3g87dQmTc

Vytauto Liaudanksio nuotr.