ADVENTUR 2017: Klaipėdai – išskirtinis dėmesys

Klaipėda dalyvauja turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje ADVENTUR 2017. Uostamiestis prisistato bendrame Klaipėdos regiono stende, į kurį lankytojus kviečia smilgininkai. Kadangi Klaipėda šiemet – Lietuvos kultūros sostinė, Klaipėdos krašto stende netrūksta kultūrinių renginių. Stendą puošia bangolaužis, kurį klaipėdiečiai ir miesto svečiai jau matė per Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės atidarymo renginį. Klaipėdos regiono stendo grafinio dizaino idėjos autoriai „DADADA Studio“.

ADVENTUR 2017 kviečia paragauti pasaulio ir Lietuvos, tačiau ragavimas suprantamas ne tik kaip patiekalų skoniai, kartu tai ragavimas ausimis, akimis ir širdimi. Klaipėdos kraštas šią temą transformuoja savaip ir parodos lankytojus pasitinka su šūkiu „Paragauk Klaipėdos kultūros“.

Išskirtinio dėmesio uostamiestis sulaukė jau atidarymo metu: Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras paskelbtas sėkmingiausiu šalies Turizmo informacijos centru, parodos lanktytojus stebino miesto meras Vytautas Grubliauskas kartu su dukra atlikęs dainą „Svajonių miestas Klaipėda“ ir taip pakvietęs visus aplankyti Klaipėdą. Ūkio ministrui Mindaugui Sinkevičiui ir Turizmo departamento direktorei Jurgitai Kazlauskienei įteikti Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės geros valios ambasadorių ženklai. Smilgininkai susirinkusiesiems dalijo „namukus“ ir kvietė juos lipdyti ant Klaipėdos krašto stendą puošiančio Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės 2017 simbolio bangolaužio.

„Pristatydama kultūrinių renginių programą „Neužšąlantis kultūros uostas“ Klaipėda kviečia bendruomenę savo kūrybinėmis iniciatyvomis tapti tikraisiais ledlaužiais, laužančiais abejingumo, skepsio, nepasitikėjimo ar uždarumo ledus, skatina vėl atrasti kultūrą. Juolab, kad  miestas formuluoja ambicingą tikslą – 2022 metais tapti Europos kultūros sostine”, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Paroda ADVENTUR 2017 Vilniuje, parodų ir kongresų rūmuose “Litexpo”, vykta sausio 20–22 dienomis. Pirmąją parodos dieną Klaipėdos regiono stende lankytojai gali stebėti muzikinio projekto TABALAI pasirodymus, jaunimo etiudus „Gaidos”, šeštadienį numatytas muziejininkų edukacinio projekto „Muzė veža“ pristatymas, skambės džiazo oratorija pagal Klaipėdos krašto sakmes ir padavimus, Jūrų muziejus kvies į edukacinį projektą „Lietuvos jūrų muziejus – jūrinės kultūros švyturys“, Klaipėdos violončelių kvartetas pristatys pirmąjį Klaipėdos tarptautinį violončelės festivalį-konkursą.