A. Vaišvila siūlo verslininkams paplūdimiuose įrengti dušines

Praėjusią vasarą Klaipėdos paplūdimiuose vyravęs chaosas, kai visi norintys prekiauti verslininkai galėjo tai daryti be jokio konkurso, skatina miesto valdžią šiemet kuo greičiau pasitvirtinti tvarką, kad tokios betvarkės būtų išvengta.

Tarybos Miesto ūkio komiteto atstovai ne kartą yra išreiškę nuomonę, kad paplūdimiuose trūksta elementarių infrastruktūros elementų. Kadangi lėšų miesto biudžete tam neatsiranda, svarstoma galimybė šią naštą užkrauti ant verslininkų pečių.

"Galbūt paplūdimiuose norinčius prekiauti verslininkus galima įpareigoti, kad jie įrengtų ten tualetus, dušines", – svarstė komiteto pirmininkas Audrius Vaišvila.

Licencijų, leidimų ir vartotojų teisių apsaugos skyriaus vedėja Zita Žižytė patvirtino, kad turima planų įpareigoti verslininkus ateinančią vasarą labiau investuoti į infrastruktūrą. Norima, kad čia būtų teikiama daugiau ir įvairesnių paslaugų – esą galėtų būti teikiamos daiktų saugojimo, vaikų priežiūros paslaugos.

"Paskutinis konkursas buvo rengtas prieš 7 metus – jis buvo rengiamas 3 metams su galimybe pratęsti sutartį tokiam pačiam laikui. Pernai savivaldybės juristai mums neleido organizuoti konkurso, todėl ir išėjo toks chaosas. Melnragės-Girulių paplūdimiuose turime 13 zonų, o prašymų jose prekiauti buvo 19. Tiesa, 4 zonos, kurios buvo paplūdimių pakraščiuose, kandidatūrų nesulaukė, todėl kai kuriose zonose dirbo net keli prekybininkai. Tačiau paslaugų įvairovės nebuvo – veikė tik kavinės ir vaikų žaidimų aikštelės", – pasakojo Z. Žižytė.

Miesto ūkio komiteto narys Vidmantas Plečkaitis priminė, kad tokia betvarkė prekybininkams neleido užsidirbti, be to buvo trikdomas gelbėtojų darbas.

"Prekybininkai dirbo paplūdimiuose visai tam nepasiruošę. Buvo tokių, kurie net neturėjo savo elektros – ėjo skolintis pas gelbėtojus. Be to, gelbėtojai skundėsi, kad palapinių gausa prastina jų regėjimo lauką. Reikia įvesti tokią tvarką, kad vanduo ir tualetai privalo būti prie prekybos taškų, o verslininkai tegul jau skaičiuoja, ar jiems verta investuoti į tai ir ar tai atsipirks per keletą metų", – kalbėjo V. Plečkaitis.

Jį papildydamas A. Vaišvila sakė teikiantis prioritetą atviriems dušams ir jau ateinančią vasarą norėtų tokius matyti Klaipėdos paplūdimiuose.

Z. Žižytė priminė, kad iki lapkričio 30 dienos turi būti paruoštos prekybos paplūdimiuose taisyklės. Jas rengiant žadama atsižvelgti į politikų pastabas.

http://www.ve.lt/naujienos/ekonomika/ekonomikos-naujienos/nori-prekiauti-papludimyje—pastatyk-dusa-648170/