A. Šulcą papiktino Vilniaus diktatas

Uostamiestyje vykusio forumo apie darnią pajūrio regiono plėtrą metu išgirstos žinios suerzino vicemerą Artūrą Šulcą. Pasak jo, Vilnius Klaipėdai diktuoja savo sąlygas ir rengia taisykles.

Forumas „Darni pajūrio regiono plėtra, dėmesys paveldui ir kraštotvarkai” vakar vyko rotušėje. Jį organizavo Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija, Klaipėdos savivaldybė, Kultūros paveldo departamentas.

Renginyje dalyvavo ir Aplinkos ministerijos atstovai, projektuotojai, verslininkai.

Forumo metu planuota pasirašyti memorandumą dėl darnios pajūrio plėtros, tačiau šis veiksmas buvo atidėtas. Dar bus diskutuojama dėl šio dokumento, derinamos pozicijos.

Forumo metu buvo pristatyta, kokia situacija su nekilnojamojo turto sandoriais susiklostė Klaipėdoje ir Lietuvoje. A.Šulco teigimu, uostamiesčio rodikliai – nei geri, nei blogi.

Kultūros paveldo departamentas parodė, kokius specialiuosius planus rengia Klaipėdai.

„Vilniuje ruošiama daug tvarkų, specialiųjų planų, kurie skirti Klaipėdai. Daug taisyklių pajūriui, miškams, paplūdimiams, parkams. Vilniuje sukurtos tvarkos apsunkina gyvenimą Klaipėdai, uostamiesčio verslininkams, gyventojams”, – dėstė vicemeras.

A.Šulcas tvirtino, jog susidaro įspūdis, jog gyvename policinėje valstybėje.

„Viską reikia saugoti, riboti, drausti, o žmogui vietos nebelieka. Dėl to jie kraustosi į laukus. Forumo nauda – sužinojome, kad mums gresia, jog bus tik blogiau. Vilnius nieko gero Klaipėdai neplanuoja. Pikts esu kaip bimbals. Kodėl Klaipėda negalėtų pati sau ruošti specialiųjų paminklosauginių ar gamtosauginių planų?” – klausė vicemeras.

A.Šulcas suabejojo ir paties memorandumo, kurį žadėta pasirašyti, nauda.

„Ką gali įsipareigoti koks nors Kultūros ar Aplinkos ministerijos departamentas, besivadovaujantis teisės aktais. Tikrai negali sutarti, kad Klaipėdai būtų leidžiama tvarkytis pačiai. Memorandume veikiausiai būtų numatyta, kad suprastume vieni kitus ir mylėtume, gerbtume, bet situacija nuo to nesikeis. Buvo gera diskusija, pasikeitėme žiniomis, įžvalgomis, o svarbiausia, sužinojome, kas mūsų laukia”, – tvirtino vicemeras.

Skaitykite daugiau: http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/sulca-papiktino-vilniaus-diktatas-723248#ixzz3tdVFhhKi

Vytauto Petriko nuotr.