Kovo 1-ą dieną Klaipėdos miesto savivaldybėje įvyko Miško kvartalo detaliojo plano koncepcijų pristatymas architektų bendruomenei.
"Svarstymas organizuotas norint išgirsti profesionalų nuomones ir komentarus apie parengtus projektus bei kokios planavimo krypties savivaldybė turėtų laikytis planuojant gyvenamųjų namų kvartalus" – teigia savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Alina Velykienė.
Susitikime buvo apsvarstytos kvartalų planavimo koncepcijos, analizuoti teritorijų priskyrimo daugiabučių namų grupėms ypatumai, architektai pateikė savo įžvalgas ir vieningai pripažino, kad planiniai sprendiniai turėtų pagelbėti gyventojams susitarti ir išspręsti planines kvartalų problemas.
Architektė R. Staševičiūtė svarstė, kas naudingiau: planuoti kvartalą smulkiais sklypais ar kaip vieną bendrą sklypą. Pasak architektės, pastarasis būtų naudingiausias tiek žmonėms, tiek architektūriniam kvartalo išlaikymui.
"Juk svarbiausia žmogui aiškiai nurodyti, ką jis gali nuveikti sklype, kad žmogus galėtų veikti ir tvarkytis" – dėstė Klaipėdos vicemeras Artūras Šulcas.
Diskutuota buvo ir apie parkavimosi problemas, kurių, pasak architektų, visiškai išspręsti yra neįmanoma. Sovietinė architektūra yra užkirtusi galimybes įrengti tokias automobilių parkavimo aikšteles šiandien, kad visiškai patenkinti dabartinį gyventojų poreikį. Nors savivaldybė teigia, kad ši problema yra sprendžiama maksimaliai, kiek leidžia galimybės, o dabartiniuose detaliuosiuose planuose jau yra numatytos parkavimosi aikštelės.
"85 proc. Klaipėdos miesto daugiabučių namų planavimo yra finansuojamas ES programų, 15 proc. – savivaldybės biudžeto lėšomis, o planuojama iki 2015 metų Klaipėdos mieste parengti daugiau kaip 20 detaliųjų ir specialiųjų planų. Todėl tikimės sulaukti kuo daugiau gyventojų nuomonių ir komentarų, tikimės, kad gyventojai kuo aktyviau pasisakys detaliųjų planų klausimais" – apie detaliųjų planų rengimo ypatumus pasakojo Alina Velykienė.