KLAIPĖDA ĮSTOJO Į ISTORINIŲ MIESTŲ LYGĄ

Klaipėda priimta į Istorinių miestų lygą –  tokios žinios Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas sulaukė iš Kyoto miesto mero. Šio Japonijos miesto meras Daisaku Kadokawa yra ir Istorinių miestų lygos pirmininkas.

Kvietimas įstoti į Istorinių miestų lygą gautas 2016 metų rugsėjį, jungimuisi į šią tarptautinę organizaciją 2016 metų lapkritį pritarė savivaldybės taryba. Klaipėda Istorinių miestų lygoje bus pirmasis Lietuvos miestas, atstovausiantis ne tik miesto interesus, bet ir reprezentuosiantis Lietuvą.

Narystė Istorinių miestų lygoje suteikia galimybę stiprinti kultūros paveldo puoselėjimą remiantis pasaulio istorinių miestų patirtimi, dalyvauti bendruose projektuose kultūros paveldo tema, lygai priklausantys miestai pristatomi organizacijos leidiniuose, dalyvauja konferencijose ir kt.

Istorinių miestų lygai priklauso daugiau kaip šimtas miestų iš viso pasaulio, nemaža dalis – įtakingi ir garsūs miestai, tokie kaip Paryžius, Dublinas, Amsterdamas, Praha, Krokuva, Kijevas, Briuselis, Melburnas, Ankara, Bostonas ir kt. Baltijos valstybes šioje organizacijoje iki šiol atstovavo tik Ryga.

Istorinių miestų lyga kas dvejus metus organizuoja pasaulines konferencijas, įvairių kultūrų miestams suteikiančias galimybes bendradarbiauti, keistis žiniomis, gerąja praktika įvairiais aktualiais paveldosaugos klausimais.

Pirmoji Istorinių miestų lygos konferencija vyko 1987 metais Kyoto mieste, Japonijoje. 1994 m. buvo nutarta išplėsti Istorinių miestų lygą priimant daugiau narių.

www.klaipeda.lt